הבלוק של טרמודן נבדק ברשויות התקינה בארץ ונמצא ראוי להחזיק ב-4 תוי תקן ואיכות
......................................................
חידוש וחיזוק מבנים ובניינים ובניית דירות יוקרה במסגרת:
......................................................
חברת סולארפאוור מובילת תחום
......................................................
יש הרבה סוגים של דלתות למדו על ההבדלים בפורטל
......................................................
על איכות המוצרים שילידנו משחקים בהם לא מתפשרים בפוראבר בייבי רוכשים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם*  
אימייל
כתבות ומאמרים
   איכות הסביבה
   אנרגיה סולארית
   בנייה ירוקה
   בעלי חיים
   חיסכון במים
   ירוקים ברשת
   מוצרים אורגנים
   מיחזור פסולת
   ניקוי חופים
לחץ להגדלה
הבילוי בחופי הים הוא חוויה ייחודית ומהנה לאורך כל עונות השנה, ובייחוד בתקופת הקיץ. רצועות החול החמימות והזהובות, מראה מרחבי הים, האוויר הצלול, השלווה ואוושת הגלים הגדולים המתנפצים אל החול הרטוב הופכים את החופים בארץ ובעולם למוקד משיכה לכל בני האדם...

ניקוי חופים

 

הבילוי בחופי הים הוא חוויה ייחודית ומהנה לאורך כל עונות השנה, ובייחוד בתקופת הקיץ. רצועות החול החמימות והזהובות, מראה מרחבי הים, האוויר הצלול, השלווה ואוושת הגלים הגדולים המתנפצים אל החול הרטוב הופכים את החופים בארץ ובעולם למוקד משיכה לכל בני האדם. מלונות בתל אביב ובחיפה שנמצאים קרוב לקו המים זוכים בצדק לפופולאריות רבה. בקיץ ניתן לשקוע בשנת סיאסטה נעימה או לקפוץ למים ולהירגע מהחום. בעונות השנה האחרונות מהווים הים והחוף מקום נהדר למפגש רומנטי, לטיול מרגיע, לשייט קיאקים, או למשחק כדור עף משותף עם חברים.

אך לרוע המזל, חופי ארצנו מזוהמים. בקבוקי שתייה ריקים, שקיות ניילון ישנות, חפיסות חטיפים מרוקנות, קופסאות סיגריות שהושלכו לאחר העישון או אפילו פרטי לבוש, הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף בסביבת החופים. בדיוק לשם כך נחוצים מבצעי ניקוי החופים הנערכים מדיי שנה.  

 

מאיפה כל הלכלוך הזה?

פסולת מצטברת בכל החופים ובעיקר בחופים שאינם מוכרזים, כיוון שחופים אלה אינם זוכים לניקיון או לטיפוח מוסדרים. כשליש מהפסולת מגיע אל החופים מהים. שני השלישים הנותרים הם תרומתו הבלתי רצויה של הציבור הישראלי. הטינופת מצטברת בייחוד בסופי השבוע, אז נוהגים תושביי הארץ לבלות שעות ארוכות על החוף ולהותיר אחריהם ערמות של פסולת. בחופים המוכרזים מתבצע ניקיון בתקופת הקיץ בסוף כל יום, ואילו בחופים שאינם מוכרזים, אין גוף רשמי האחראי לניקיונם, והפסולת מצטברת והולכת.

 

פסולת היא מפגע תברואתי!!!

בשל הררי הפסולת והלכלוך המצטברים בחופים הבלתי מוכרזים, לא נעים לבקר בהם. לעיתים קשה אפילו למצוא פינה קטנה על החול שמישהו עדיין לא דאג לטנף. מעבר לחוסר הנעימות, פסולת זו היא גם מפגע תברואתי. הלכלוך הרב המצטבר באזור החופים גורם לפגיעה קשה בצמחיית הסביבה. גם בעלי החיים, שחופי הים הם סביבת הגידול הטבעית שלהם, נפגעים מאוד; ציפורים, שועלים ובעלי חיים נוספים החיים בקרבת החוף עלולים להיפצע משאריות פסולת חדות, להילכד בתוך שקית ניילון שהושלכה או להיחתך. זאת ועוד, גם בני אדם, המגיעים לחופים אלה, עלולים להיחתך משבר זכוכית או להיפגע מהפסולת המצטברת בדרכים אחרות.

 

ניקיון חופים

יום הניקיון הבינלאומי צמח מיוזמה פרטית ומקומית של אישה שהתגוררה בטקסס, שארגנה מבצע ניקוי חופים צנוע באזור מגוריה, ומאז הוא התרחב ושלח זרועות אל כל מדינות העולם. היום נערכים מבצעי ניקוי החופים בישראל ובכל רחבי העולם אחת לשנה. על יום ניקוי החופים הבינלאומי (International Coastal Cleanup) אחראי ארגון ה-Ocean Conservancy. במבצעי ניקיון החופים שנערכו עד כה השתתפו למעלה משמונה מיליון מתנדבים מכל רחבי העולם, שאספו מעל ל-70 מיליון קילוגרמים של פסולת. בעקבות האיסוף, הוסר האיום שריחף מעל סביבת החיים הטבעית בחופים רבים, וחיות הבר יכלו לשוב לשגרת יומן. בארץ לוקחים חלק במבצע הניקיון גופים ציבוריים רבים: אגף ים וחופים של המשרד להגנת הסביבה, מפלגת הירוקים, ארגון "Clean up Israel", חברת אגד, "תוכנית חוף נקי", תנועת הנוער הצופים ועמותת רוח טובה. גם מתנדבים פרטיים רבים מצטרפים למשימה ונוטלים חלק בפעילות התנדבותית חשובה זו. במבצעי הניקיון שנערכו בארץ עד כה נאספו בממוצע בכל פעם עשרה טונות של פסולת.

 

הצטרפו גם אתם למבצע

פעילות ניקיון החופים, במסגרת היום הבינלאומי או ביוזמות מקומיות, היא פעילות מבורכת ביותר, המצילה את חופי הים שלנו, משיבה את האיזון לסביבת החיים הטבעית והופכת את השהייה בהם לנעימה הרבה יותר. ניקיון החופים המשותף מגביר גם את המודעות לנושא חשוב זה בקרב מבוגרים וצעירים כאחד. יום הניקיון הבינלאומי הוא הזדמנות אמיתית עבור כל אחד ואחת מאיתנו להצטרף למאמץ לשמירה על העולם בו אנו חיים. יום זה מעודד גם יוזמות מקומיות ברוכות שאת תוצאתן ניתן לראות בשטח. כל מה שצריך כדי להצטרף לפעילות התנדבותית זו הוא לצור קשר עם אחד הגופים הפעילים, להירשם, להפשיל שרוולים ולהתחיל במלאכת הניקיון. 

 

באהבה

אתר ירוקים