הבלוק של טרמודן נבדק ברשויות התקינה בארץ ונמצא ראוי להחזיק ב-4 תוי תקן ואיכות
......................................................
חידוש וחיזוק מבנים ובניינים ובניית דירות יוקרה במסגרת:
......................................................
חברת סולארפאוור מובילת תחום
......................................................
יש הרבה סוגים של דלתות למדו על ההבדלים בפורטל
......................................................
על איכות המוצרים שילידנו משחקים בהם לא מתפשרים בפוראבר בייבי רוכשים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם*  
אימייל
כתבות ומאמרים
   איכות הסביבה
   אנרגיה סולארית
   בנייה ירוקה
   בעלי חיים
   חיסכון במים
   ירוקים ברשת
   מוצרים אורגנים
   מיחזור פסולת
   יזמות חברתית למען העתיד
לחץ להגדלה
העולם שבו אנו חיים בו מעניק לנו הרבה זכויות והטבות. עם זאת, אסור לנו לשכוח את העולם מסביבנו ואת אלו שמזלם פחות הטיב עימם.

יזמות חברתית למען עתיד טוב יותר

 

העולם שבו אנו חיים בו מעניק לנו הרבה זכויות והטבות. חלקנו התברכנו להיוולד למעמד בינוני או גבוה, עם הורים תומכים, השכלה טובה וקריירה מצליחה שמאפשרת לנו לנהל רמת חיים ממוצעת פלוס וליהנות מהנאות החיים כמו למשל נופש בחנוכה בכל שנה. עם זאת, אסור לנו לשכוח את העולם מסביבנו ואת אלו שמזלם פחות הטיב עימם.

מודעות לסביבה

ההגנה על איכות הסביבה, העזרה לחלשים מאיתנו וזכויות האדם הם נושאים שהגיעו לכותרות וחדרו יותר ויותר למודעות הציבורית במאה התשע עשרה ואחר כך במאה העשרים. גם במאה העשרים ואחת רבים מאיתנו עוסקים ביזמות חברתית לצד העבודה השוטפת וחיי היום יום. מנהלים של תאגידים וחברות הייטק רותמים את העובדים שלהם למען הסביבה ושיפור המדינה והעולם ואלו מצידם שמחים לעזור וטוענים בכל תוקף כי הפעילות החברתית מעשירה את חייהם. עובדי המגזר הציבורי ועובדי העמותות השונות גם הם מאחדים בין מקצוע לתרומה לסביבה.

עולמות נפרדים

יזמות חברתית משלבת גישות מעולם העסקים בעולם ההתנדבות והחברה. לכאורה אלו הם שני היבטים שונים של החיים. האחד, עולם העסקים, נתפס כעולם קר וחסר רגש שבו אדם לאדם זאב והמניע הוא צבירת כסף וכוח. מצד שני עולם הארגונים ההתנדבותיים נחשב לעולם של נתינה, שבו המוטבים הם אוכלוסיות שתלויות בחסדיהם של בעלי הממון, של הממשל או בזמנם הפנוי של מתנדבים.

שילוב כוחות

היזמות החברתית מפגישה בין שתי העולמות ומובילה לאינסוף הכרויות ששכרם בצידם, גם עבור העובדים ואנשי העסקים והמנהלים וכמובן שעבור אותן אוכלוסיות שלהם מוגשת העזרה. תוך כדי המפגש נוצרות הזדמנויות מעניינות ויחסים שמלווים את הנוטלים בהם חלק גם הלאה למשך כל החיים. גם העובדים בחברה מכירים זה את זה טוב יותר בזמן ההתנדבות ולומדים לגלות צדדים באישיות של חברים לעבודה שלא חשבו עליהם קודם לכן.

דומה ושונה

אז מה בין עולם העסקים לעולם היזמות החברתית? כאן וכאן יש צורך להפגין דמיון וחדשנות וכדי להצליח יש צורך להשקיע זמן, מאמץ, עבודה וגם הרבה אהבה למשלח היד. גם בעולם העסקי וגם בעולם היזמות החברתית ייתקל היזם או המנהל באתגרים רבים ויצטרך להפעיל את מיטב כישוריו כדי להתמודד איתם. אך בעוד עולם העסקים פועל למען רווח היזמות החברתית בראש ובראשונה מכוונת כלפי יצירת עולם טוב יותר ונעים יותר. בנוסף, דברים שניתן למדוד בעולם העסקי במונחים של עלות תועלת, יהיה קשה למדוד באותם מונחים בכל הקשור ליזמות חברתית.

יחסי גומלין

חשוב לזכור, עולם שמונע רק על ידי תאוות בצע ורצון למקסם רווחים יהרוס עצמו מהר מאד. גם המנכ"ל העומד בראש תאגיד ירצה שנכדיו יחיו בעולם נקי ומטופח ואם יותר ויותר עובדים יהפכו לעניים ולא יקבלו עזרה חיצונית הכלכלה תיפגע ופחות אנשים יוכלו לממש את כוח הקנייה שלהם. כך שלמעשה עולם היזמות החברתית והעולם העסקי קשורים זה בזה ופעמים רבות ממנפים זה את זה. אנשי עסקים רבים ידועים כתורמים גדולים ומטיבים גדולים עם העולם שמסביבם. לדבריהם, הסיפוק אותו הם מקבלים מהיזמות החברתית עולה לאין שיעור על תחושת שביעות הרצון לאחר סגירת עסקה השווה מיליונים.